jazyk / language:   česky  |  english

produkty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  
produkty a služby | další produkty pro efektivní obrábění

VoluMill - vysoce výkonné 2- a 3-osé hrubování pro CNC obrábění

VoluMill™ je generátor dráhy nástroje pro vysoce výkonné 2- a 3-osé hrubování od tvůrců Glenna Colemana (tvůrce patentované technologie TrueMill pro SURFCAM) a Dr. Evana Sherbrooke (dříve vice president a vedoucí vývojového oddělení společnosti Surfware, Inc. pro vývoj SURFCAM). Program využívá nový přístup k sestavování dráhy nástroje a unikátní technická řešení. Výkonný algoritmus VoluMill umožňuje NC programátorovi dosáhnout a zachovat ideální podmínky obrábění a použít velké otáčky a posuvy. Inteligentní algoritmus analyzuje součást a pak vygeneruje nativní dráhu nástroje s nejkratšími možným cyklovým časem.

Pro uživatele modulu Volumill, generátoru dráhy nástroje pro vysoce výkonné 2- a 3-osé hrubování, integrovaného do technologického CAD/CAM software GibbsCAM je k dispozici Volumill Poradce pro frézování, MillingAdvisor.

Intuitivní uživatelské rozhraní zpracovává dutiny, jádra a zbytkové frézování v tvrdých i měkkých materiálech. Strategie dráhy nástroje s řízeným množstvím odebíraného materiálu umožňuje NC programátorovi určit optimální množství odebíraného materiálu. Výkonný algoritmus generuje nativní, tečnou a spojitou vysoce výkonnou dráhu nástroje a pak dynamicky upravuje dráhy, posuv a hloubku řezu tak, aby nebylo nikde překročeno naprogramované množství odebíraného materiálu. VoluMill pracuje na tělesech, plochách a drátěných modelech včetně modelů konstruovaných pomocí sítí nebo trojúhelníků a se všemi kombinacemi ohraničení součástí a polotovarů. Je podporován neomezený počet ostrůvků, zkosených stěn, proměnlivých hloubek kapes a proměnlivých výšek ostrůvků. Jediný algoritmus je efektivní se všemi styly obrábění, materiály a obráběcími nástroji, takže NC programátor může vždy implementovat optimální řezné parametry. Inteligentní návrh algoritmu umožňuje paralelní zpracování a minimalizaci výpočetních časů.

VoluMill byl navržen, aby eliminoval špatné obráběcí podmínky, které vytvářely tradiční dráhy nástrojů od nástupu číslicově řízených frézovacích strojů. CNC stroje pouze vykonávají příkazy od generátoru dráhy nástroje, které vydávají nesprávné pokyny a vyžadují, aby obráběcí stroje a obráběcí nástroje pracovaly za špatných podmínek. VoluMill, který může spolupracovat s jakýmkoliv CAM systémem, generuje dráhy nástroje s ideálními podmínkami obrábění a zvyšuje využití stroje a produktivitu dílny.
Dráhy nástroje VoluMill zvyšují návratnost investic do obráběcích strojů, obráběcích nástrojů a upínek tím, že zvyšují efektivitu využití stroje, produktivitu obrobny a životnost nástrojů. Tyto úspory jsou obzvlášť důležité v náročnějším ekonomickém prostředí. VoluMill nabízí nejlevnější způsob zvýšení produktivity obrobny a obvykle se zaplatí již na první zakázce.


na obrázku je možné porovnat dráhu vypočítanou standardním CAMem (napravo) 
a optimální výpočet dráhy nástroje pomocí VoluMill (nalevo)
VoluMill zkracuje cyklový čas obrábění a výrazně zvyšuje životnost frézovacích nástrojů při obrábění z drátové geometrie, ale i z modelů plošných a objemových
VoluMill zkracuje cyklový čas obrábění a výrazně zvyšuje životnost frézovacích nástrojů
při obrábění z drátové geometrie, ale i z modelů plošných a objemových
video ukázka včetně parametrů obrábění
obráběcí stroj: Haas Super Mini
materiál: 6061 Aluminum T651
nástroj: OSG Blizzard, průměr 12,7mm, 3-břity, karbidová stopková fréza
cyklový čas 34s x 103s
obrábění kapsy na stroji Mazak VTC-800
prosinec 2010, Fructus Data 2010obrábění na stroji Brother TC - S2D, v rámci semináře "Obrábění - snadno a efektivně"

VoluMill je integrován jako modul do CAM systémů CAMWorks, CimatronE, ESPRIT, GibbsCAM, hyperMILL OPEN MIND, Mastercam, PTC, SIEMENS NX CAM and CAM Express, TopSolid, ale může být využíván i jako samostatný modul.

Pro uživatele GibbsCAMu je k dispozici na testy i na ostré používání pro obrábění z drátové geometrie, ale i z modelů plošných a objemových modul VoluMill, manuál "Začínáme s VoluMill" ZDE
Je VoluMill lepší řešení než TrueMill? Na tuto otázku existuje odpověď.

„Co dodat - Volumill je nejlepší hrubovací proces jaký jsem měl možnost vyzkoušet a poznat”, říká Jiří Härtl, vedoucí technické podpory produktu GibbsCAM v Česku, a dodává: “Uvažování NC programátora je ale stále navyklé na jiné pohyby nástroje a tohoto nového výpočtu drah obrábění se bojí.”

info na vyžádání

podrubriky další produkty pro efektivní obrábění:
produkty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  

sitemap
www.technology-support.cz