jazyk / language:   česky  |  english

produkty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  

Gibbs and Associates slaví

30 let inovací v oboru CAD/CAM

MOORPARK, Kalifornie – 31. březen, 2012 – Gibbs and Associates, společnost vyvíjející GibbsCAM®  software pro programování CNC obráběcích strojů a patřící do skupiny Cimatron Group oznámila, že oslavuje 30 let inovací v oboru CAD/CAM. 

“Chceme poděkovat našim zákazníkům,” řekl Bill Gibbs, prezident a zakladatel Gibbs and Associates. “Za naše dlouhodobé působení na trhu vděčíme jim. Učíme se od nich a rosteme každý den a bez nich bychom tu nebyli. A na oplátku se zavazujeme k neustálému rozšiřování a zlepšování GibbsCAM, což zajistí, že jejich investice do našeho CAM softwaru se jim bude i nadále v budoucnosti vyplácet.” Bill Gibbs pokračoval: “Kromě našich zákazníků jsme vděčni našim zaměstnancům a partnerům v oboru, kteří všichni přispěli k úspěšnému produktu GibbsCAM a tomu, že rok 2011 byl nejziskovější v naší třicetileté historii.” 

V roce 1982 začal Bill Gibbs podnikat jako NC programátor s CAM systémem, který navrhl pro prodejce obráběcích strojů. Směr tohoto podnikání se změnil o dva roky později, kdy byl na trh uveden počítač Apple® Macintosh®. Ohromen grafikou a grafickým uživatelským rozhraním si Bill Gibbs uvědomil, že počítač Macintosh by byl ideální platformou pro uživatelsky přívětivý CAM systém, a nedlouho poté tak začal vývoj systému The Gibbs System. Vývoj The Gibbs System pro počítač Macintosh se zaměřil na řešení “CAD/CAM pro obraběče”, poskytující funkce, které bylo snadné používat a které byly pro své použití specializované. 

Popularita osobních počítačů IBM vedla v roce 1993 Billa Gibbse k vytvoření CAM systému na bázi PC nazvaného Virtual Gibbs®, později přejmenovaného na GibbsCAM. Přechod z prostředí Macintosh se ukázal jako prospěšný v tom, že byl vytvářen software, který je snadné se naučit a snadné ho používat. Značně jednoduchý, přirozeně výkonný je průvodní filozofie vývoje GibbsCAM s využitím grafického uživatelského rozhraní a trvalým zaměřením na programování součástí s ohledem na obraběče. Přemístitelné ikony, velmi kvalitní grafika a možnost zobrazit obráběnou součást na obrazovce, to vše přispělo k přerodu GibbsCAM ve vedoucí CAM systém na trhu. 

V lednu 2008 se společnost Gibbs and Associates spojila se společností Cimatron Ltd., poskytovatelem CAD a CAM integrovaného řešení pro návrh, konstrukci a výrobu forem, lisovacích a postupových nástrojů a stala se nezávisle fungující dceřinou společností skupiny Cimatron Group, také v tomto roce slavící třicetileté výročí. Tato kombinace zákazníkům přináší mnohem širší škálu špičkových CAD/CAM aplikací a umožňuje sloučeným společnostem docílit mnohem silnější celosvětové přítomnosti, a tedy i kvalitnější podporu zákazníkům ve výrobních provozech. 

Bill Gibbs pokračuje ve zvyšování výkonnosti a přidávání funkcí do své produktové řady GibbsCAM a nabízí kompletní sadu řešení. Na základ produkčního frézování a soustružení byla později doplněna rozšíření pro plné 3osé obrábění modelů těles (plošných i objemových), multifunkční souběžné obrábění (MTM) a 4 i 5osé plynulé obrábění, drátořez EDM a Simulace obráběcích strojů. Společnost Gibbs vytvořila rozsáhlou knihovnu s více než 11 000 postprocesory a spolupracuje s klíčovými CAD partnery, aby bylo zajištěno, že budete moci plynule spolupracovat s jejich CAD produkty.
“Jsme hrdí na šíři naší produktové řady,” říká Bill Gibbs, “naše dlouhodobé působení na CAM trhu nám umožnilo pracovat s širokou škálou součástí i obráběcích strojů. Jsme obzvláště hrdí na naši vedoucí pozici na trhu MTM, multifunkčních (víceprocesních), tedy nejproduktivnějších CNC obráběcích strojů na světě. Bylo pro nás ctí pomáhat v CAM průmyslu poslední tři dekády a těším se, co nám přinese budoucnost. “

O Gibbs and Associates
Třicet let je společnost Gibbs and Associates přední společností poskytující špičkovou CAD/CAM technologii při zachování charakteristiky snadného použití a produktivity. “Značně jednoduchý, Přirozeně výkonný” je hlavní filozofie společnosti Gibbs. Gibbs věří v podporu NC programátora, obráběče a výrobního inženýra, ne v jejich eliminaci. Cílem společnosti Gibbs je poskytnout výrobcům nové technologie a nové způsoby práce, které jim obrábění usnadní a jejich podnikání učiní ziskovějším. Aby bylo tohoto cíle dosaženo, vytváří společnost Gibbs nástroje, které jsou přirozeně intuitivní, graficky interaktivní, velmi přehledné, asociativní a je prostě radost je používat. Společnost Gibbs poskytuje maximálně kvalitní řešení se servisem a podporou, kterou úspěšní zákazníci vyžadují.

Stávající produktová řada GibbsCAM podporuje 2 až 5ti osé frézování, soustružení, frézování/soustružení, multifunkční souběžné obrábění a drátořez EDM. GibbsCAM také obsahuje plně integrované technologické CAD konstrukční funkce, které zahrnují konstrukci 2D, 2.5D a 3D drátěných modelů, ploch a těles. GibbsCAM je kompatibilní s Windows 7 a certifikován pro Windows Vista. Funkce výměny dat GibbsCAMu umožňují načítat nejširší škálu nativních a průmyslových standardních CAD datových formátů. GibbsCAM je certifikován pro Autodesk Inventor jako Certified Application Program, dále je Siemens Solution Partner Program-PLM pro produkt Solid Edge a také Solidworks Certified CAM Product. GibbsCAM je nabízen nebo doporučován řadou předních světových výrobců řídicích systémů, jako je GE Fanuc, Infimatic, Siemens, Doosan Infracore, Haas, Index, MAG Fadal, Mazak Mitsubishi, Mori Seiki a Tornos. Společnost Gibbs and Associates distribuuje své produkty po celém světe prostřednictvím sítě mezinárodních prodejců.

V lednu 2008 se Gibbs and Associates spojila se společností Cimatron Ltd. a nyní funguje jako samostatná pobočka. Více informací o Gibbs and Associates a jejích CAM řešení získáte na čísle 1-800-654-9399 nebo nás navštivte na internetu na www.GibbsCAM.com

O technology-support s.r.o.
Společnost technology-support s.r.o. vznikla v roce 2003 jako odpověď na požadavky trhu přiblížit technickou podporu technologického produkčního CAD/CAM softwaru GibbsCAM českým a slovenským uživatelům. V současné době disponuje v Česku čtyřmi technickými a školicími kancelářemi - v Praze, Aši, Brně a Kopřivnici a dále jedním společným na Slovensku, v Banské Bystrici. Kromě prodeje, školení a servisu produkčního technologického CAD/CAM softwaru GibbsCAM, firma technology-support zajišťuje školení a technickou podporu uživatelům CNC obráběcích strojů s řídicími systémy Acramatic 2100 CNC, Fanuc, Heidenhain, Mefi, Mitsubishi i Siemens-Sinumerik, nabízí služby pro výrobce a uživatele CNC obráběcích strojů a obchodně zastupuje firmu ChipBLASTER, výrobce jednotek pro vysokotlaké a velkoobjemové chlazení pro obráběcí stroje. Do nabídky služeb patří rovněž rekvalifikační kurzy pro obsluhy CNC obráběcích strojů, které jsou určeny především firmám doplňujícím své stavy pracovníků prostřednictvím úřadů práce. Od roku 2008 došlo k rozšíření portfolia o CAD a CAM CimatronE, integrované řešení pro návrh, konstrukci a výrobu forem, lisovacích a postupových nástrojů.

datum zveřejnění: 16. 4. 2012

info na vyžádáníprodukty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  

sitemap
www.technology-support.cz