jazyk / language:   česky  |  english

produkty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  
produkty a služby | GibbsCAM

proč uvažovat o nákupu CAM software

Jedním z hlavních důvodů pro nákup nového CAM software je skutečnost, že je třeba zvládnout přípravu NC programů efektivněji než v současnosti. 

 

 Naučit se efektivně NC programovat záleží vždy na vás, kurzy NC programování vám k tomu mohou pomoci

 

 Kvalitní technolog CNC strojů se pozná vždy podle času potřebného na najetí nové výroby

Pokud tomu tak je, měla by být kritériem při výběru toho správného CAM software především doba, za kterou jste schopni se CAM software naučit využívat, a též doba, kterou bude potřebovat váš dodavatel CAMu na vývoj postprocesorů, tj. překladačů virtuálního obrábění z obrazovky do jazyka vašeho CNC stroje, na míru vašim strojům. Obecně lze říci, že završením úspěšného zaškolení na CAM software by mělo být reálné obrábění na stroji, protože jen tak jste schopni začít efektivněji připravovat výrobu. Jen příslib, že postprocesor bude odladěný za měsíc či dva, vám neumožňuje obrábět. Vy potřebujete plně funkční postprocesor, který by měl být dále personifikován podle vašich zavedených pravidel programování, protože seřizovač i obsluha stroje by se měla v NC programu umět orientovat.

CAM software s duší CNC technologa
Druhým důvodem vašich úvah může být neznalost ISO programování vašich nových CNC strojů, a tím závislost na externích dodavatelích NC programů. Vaši technologové jsou zdatní obráběči, na konvenčních strojích dokáží udělat obrobky často skoro nemožné vyrobit, ale přechodem na CNC obráběcí stroj ztrácí půdu pod nohama. Tím, že nasadíte CAM software, který bude komunikovat s vašimi technology v jazyku jim srozumitelném, povýšíte jejich dovednosti kovoobráběčů o znalost přípravy NC programů, a to bez nutnosti jejich důkladného zaškolování na ISO jazyk vašeho nového řídicího systému. Každá další investice do nových CNC strojů tím pádem pro vás nebude představovat riziko nutnosti hledat nového externího dodavatele, protože vy už budete sami schopni NC programy vytvářet a s novým strojem si pořídíte pouze překladač, postprocesor, pro nový řídicí systém.

Přímé obrábění z CAD modelářů
Třetím důvodem může být potřeba přímého načítání elektronických výkresů a modelů, které s vámi sdílí vaši zákazníci. Aby vám mohl v dnešní době zvolený CAM software býti zcela přínosem, je nezbytné, aby dokázal načítat a následně bez problémů obrábět data modelů obrobků z jakéhokoliv zdroje.
CAM technologický software by měl podporovat komplexní výčet průmyslových CAD standardních formátů, jako jsou IGES, VDA-FS, STEP AP203 a AP214, a mít k dispozici takové rozhraní, aby byl schopen načíst modely z jakéhokoliv známého a dnes používaného CAD systému, jako jsou např. soubory vytvořené a uložené ve formátech AutoCAD DXF/DWG, Autodesk Inventor, CATIA V4 a V5, Pro/ENGINEER, Solid Edge a SolidWorks. 

CAM software není jen o ceně, ale i o podpoře
Nákupem, zaškolením a obrobením prvního dílce by proces nasazení CAM systému do vaší výroby neměl končit. Každý z nás potřebuje někdy konzultaci, radu, pohled na problém z druhé strany. Mít „přítele na telefonu“ je věc stejně důležitá jako vlastní školení. V současnosti nám možnosti internetu nabízejí prostředky k efektivní podpoře přes internet, a vy tím můžete získat silného pomocníka, který je s vámi, když zrovna potřebujete.

GibbsCAM je všude tam, kde CNC obrábění dává smysl, začněte i vy programovat efektivně vaše CNC obráběcí stroje, vyzkoušejte si bezplatně software GibbsCAM.

V roce 2005 byl v České republice největší zájem CNC obráběčů o aplikace pro soustruhy s naháněnými nástroji (soustružnicko-frézovací modul podporující osu C i osu Y), především frézování na čele a na válci, kdy je možné připravit bezchybný NC kód bez nutnosti znalostí ISO programování. Výhody této konfigurace GibbsCAMu využily firmy, jako jsou například Kebek s.r.o. Chomutov, Kratzer-Duben s.r.o. Jasenná, KVS Ekodivize a.s. Horní Benešov, Mikrona Holding s.r.o. Týn nad Vltavou, PSP Pohony a.s. Přerov, Uneko s.r.o. Nové Heřmínovy a další.

Vlastimil Staněk, 2006, MM Průmyslové spektrum
(nevím co si myslíte vy, ale toto platilo v roce 2006 a platí i dnes!)

více info na vyžádání

podrubriky GibbsCAM:
produkty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  

sitemap
www.technology-support.cz