jazyk / language:   česky  |  english

produkty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  
podpora on-line | neobávejte se NC programování | nejlepší programátor CNC obráběcích strojů 2009

nejlepší programátor CNC obráběcích strojů 2009, kategorie Vzdělávejte se v CNC, CAD/CAM

5. ročník soutěže Nejlepší programátor CNC obráběcích strojů 2009 kategorie: Vzdělávejte se v CNC, CAD/CAM 
pod záštitou firem technology-support s.r.o. a PROFIKA a za podpory časopisu Technický týdeník 

V rámci 5. ročníku soutěže Nejlepší programátor CNC obráběcích strojů 2009, kterou pořádá časopis Technický týdeník, se uskutečnila dvě školení kategorie Vzdělávejte se v CNC, CAD/CAM. První se konalo v Benátkách nad Jizerou ve dnech 24.-25.8.2009 a druhé v Brně ve dnech 27.-28.8.2009.
Na stránkách www.gibbscam.cz/cncprogramovani je k dispozici archiv článků "Jak vyzrát nad programováním CNC strojů", který je doplněním a shrnutím znalostí, které získávali účastníci v bezplatných kurzech této soutěže.
Cílem této série článků, které vznikly ve spolupráci s Technickým týdeníkem, není odradit od používání nebo nákupu nové kvalitní CNC obráběcí techniky, cílem je pomoci zájemcům orientovat se v problematice CNC programování a v procesech s tím souvisejících. Výběr vhodného CNC obráběcího stroje
Výhodou pro účastníky školení v Benátkách nad Jizerou byla i možnost osahat si CNC obráběcí stroje všech velikostí a konfigurací skrz naskrz. K dispozici byly stroje především s řídicími systémy Fanuc různých konfigurací a Siemens. Školitelé, Jaroslav Trtík, PROFIKA a Jan Žáček, PROFIKA, podrobně vysvětlovali jednotlivé konstrukční celky obráběcích strojů. Důraz byl kladen především na to, na co si dát pozor při výběru vhodného CNC obráběcího stroje. 


   Školitel Jaroslav Trtík detailně popisuje koncepci dlouhotočného CNC soustružnického automatu Hanwha v porovnání s CNC soustruhy a CNC soustružnickými centry.

Tvorba virtuálních prototypů výrobních strojů, jejich uvádění do provozu a ergonomie a plánování podniků
Součástí programu pro účastníky v Benátkach nad Jizerou i v Brně byla i přednáška pana Ing. Tomáše Novotného, ING-PAED IGIP z Ústavu výrobních strojů, systémů a robotiky Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně na téma Využití technologií virtuální reality ve strojírenství. Byly představeny aplikace nejen z oblasti tvorby virtuálních prototypů výrobních strojů a jejich uvádění do provozu, ale i z ergonomie a plánování podniků. Neméně zajímavou částí této přednášky byla prezentace evropského konceptu pro doplňkovou kvalifikaci odborných pracovníků v oblasti mechatroniky MINOS**, na kterém se vedle zmiňovaného brněnského pracoviště podílí i řada dalších evropských univerzit. 

Zkrácená verze je k vidění na: www.youtube.com/watch?v=nhz3uVOwKM8  


   Virtuální realita při školení v Benátkách nad Jizerou. 


   Školitel Tomáš Novotný představuje proces vzniku virtuálního prototypu CNC obráběcího stroje při setkání v Brně.

Jak začlenit měřicí sondy do procesu obrábění na CNC obráběcích strojích?
Účastníci školení v Brně měli možnost podrobně se seznámit s problémem mnoha výrobních provozů, a to začleněním měřicích sond do procesu obrábění na CNC obráběcích strojích. Školitel Martin Dlouhý, Renishaw, věnoval této problematice půlku pátečního dne, a to nejen teorii, ale především praxi na frézovacích obráběcích strojích s nejvíce rozšířenými řídicími systémy v našich výrobních provozech - Fanuc a Heidenhain.
Přednáška i cvičení vycházely z těchto tématických celků:
• Inteligentní obrábění – sondy pro obráběcí stroje
• Automatické ustavení dílců a nástrojů snižuje seřizovací časy
• Měřicí sondy snižují potřebu ručních zásahů operátora stroje, umožňují zvýšení kapacity stroje a snížení počtu zmetků
• Ověřením rozměrů dílce před vyjmutím ze stroje zvětšíte svoji důvěru v kvalitu procesu
Blok školení byl doplněn i o přípravu NC programů přímo v CAM technologických software pro mezioperační kontrolu a seřízení nejen pro frézovací operace, ale i pro soustružnicko-frézovací stroje v podání Tomáše Sýkory, technology-support.


   Školitel Martin Dlouhý při teoretické výuce práce s měřicími sondami na stroji Fanuc.

Reakce účastníků školení na portálu http://www.c-n-c.cz  

ne červenec 05, 2009
Já se školení začátečníků zúčastnil před dvěma lety a musím říct, že jako člověk, který do té doby si jenom něco přečetl o programování cnc a neměl se koho zeptat, tak ty dva dny školení byly naprosto super.
Byly jsme tam naprostí začátečníci, ale také profíci co si chtějí rozšířit obzory a někdo tam byl dokonce i povícekrát nejen pro to aby se dověděl něco nového, ale i pro super atmosféru, která tam byla po oba dny. Každý se na začtku představil a řekl kde pracuje a co ho vedlo u účasti na školení.
Výklad pana Staňka byl pro každého srozumitelný ,pochopitelný a každý se mohl bez ostychu na cokoliv zeptat aniž by měl pocit, že zdržuje nebo svými otázkami obtěžuje. Když se skončilo nějaké téma, tak jsme byly vyzíváni ptejte se, ptejte se a samozřejmě, že jsme se ptali. Byl tam mezi námi školenými i člověk od Fanucu, který mohl spíše školit a samozřejmě, že otázky ohledně Fanuca směřovaly na něho.
Tady na foru se člověk sice dozví spoustu věcí a také se na cokoliv může zeptat, ale názorný výklad je určitě mnohem lepší a na víc, když tady čtu nějakou diskusi nebo se něco řeší, tak alespoň vím o čem je řeč.
Takže sám za sebe můžu říct, že pro mě to bylo přínosné a přinejmenším každému začátečníkovi vřele účast doporučuji.
Vašek

pá srpen 28, 2009 Předmět: poděkování
Děkuji firmě t-support za pěkné školení 27-28.8. v Brně, které jistě rozšřilo mé obzory (a myslím nejen mé) na poli CAM a CNC.
Školitel Tomáš Sýkora je člověk na správném místě, více takových lidí co svému oboru opravdu rozumí a hlavně je umí předat dál a v pohodičče vysvětlit.
Jen tak dál, a až bude zase nějaké školení s vyšším levelem určitě zase přijedu.
Martin Opava

so srpen 29, 2009
Také jsem se zůčastnil školení a jak píše "martulin" nemělo to chybu !!!
Velká chvála na Tomáše a ostatní školící!!! Jste profíci a je to znát...
Děkuji, Radek

podrubriky nejlepší programátor CNC obráběcích strojů 2009:
produkty a služby  |  novinky  |  podpora on-line  |  o nás  |  kontakty  |  partneři  |  info na vyžádání  |  ... a něco navíc  |  

sitemap
www.technology-support.cz